ÖVRIGT / Diverse / Kuriosa 5806029
*
nr 580 6029
Kuriosa
6 del , cigarettask, ”VIRGINIA”, tablettask , ”NIGROL”, kalender, ”KOPERATIVA ALMANACK 1933” ”all-hel för strumpans vård”, ”MUM”, ”H.T HANDPASTA”
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:21:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 00:13:54
1
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cigarettask kalender kuriosa t handpasta” tablettask ”mum” ”nigrol” ”virginia”
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:48
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:19
-
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:21
-
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
*
Kuriosa
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6029
Kuriosa
6 del , cigarettask, ”VIRGINIA”, tablettask , ”NIGROL”, kalender, ”KOPERATIVA ALMANACK 1933” ”all-hel för strumpans vård”, ”MUM”, ”H.T HANDPASTA”
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 00:13:54 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cigarettask kalender kuriosa t handpasta” tablettask ”mum” ”nigrol” ”virginia”
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:48 -
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:19 -
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:21 -
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22 -
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05